| blajxy a întrebat:

Salut, azi mi-am retras dosarul de la facultate, intrebarea e, mai pot circula gratuit cu trenul vara asta daca am carnet si legitimatie vizate pe anul asta? Sau cand cer bilet ii apare la aia in calculator ca nu mai sunt student.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic ca nu. Tu n-o sa mai apari in baza lor de date sub acel numar matricol pentru ca efectiv te elimina.

| blajxy explică (pentru Adry05):

Asta ziceam si eu.da no, o sa incerc

| Maria-Andreea_Ferenț_1995 a răspuns (pentru blajxy):

Nu este adevarat. eu am facut facultate si am avut un coleg care a fost in situatia aceasta si a calatorit pana cand a inceput urmatorul an universitar. tot ce conteaza pentru ei este stampila pe respectivul an.

| blajxy explică (pentru Maria-Andreea_Ferenț_1995):

Ar fi super, multumesc pentru raspuns, logic asa ar fi

| Maria-Andreea_Ferenț_1995 a răspuns:

Buna! poti circula deoarece ea nu are listele cu cei de la facultate. Doamnele de la bilete se uita la carnetul vizat pe anul 2017-2018. Deci tu poti circula cu trenul pana incepe noul an universitar pentru care nu ai stampila pe carnet, adica pana la 1 octombrie.

| blajxy explică (pentru Maria-Andreea_Ferenț_1995):

Super,multumesc mult, dar eu credeam ca ii apare in calculator, ca atunci cand iau bilet de tren aia baga codu de la legitimatie in pc parca