| PiPyrig a întrebat:

Cand instalez windows xp merge normal cand ajung sa dau "enter pentru instalare, R pentru reparare si F3 sau esc pentru a iesi. Eu dau enter si imi apare o eroare precum ca hard diskul nu e pornit sau nu e ansamblat bine... ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Anonymus314 a răspuns:

Intri in bios(apesi del cand porneste pc-ul) si te uiti la hard disk sa vezi daca e dat pe "enable",daca nu e dat, da-l tu.
Hard diskul are un nume mai "special" de exemplu la mine e: Maxthor, dar la tine poate fi altfel.

2 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Verifica poate ai sata si tot in bios trebuie sa setezi daca butezi de pe el sau de pe id 0. Succes

| Ferra a răspuns:

Dai un restart la hard disk din bios daca nu merge uita-te la conexiuni, ori varianta de mai sus