| maddog95 a întrebat:

cand iti alegi specializarea la medicin.La inceputul facultatii sau la sfarsit in timpul stagiaturii?

1 răspuns:
| liliacALB a răspuns:

Specialitatea se alege efectiv dupa ce promovezi examenul de rezidentiat, functie de media obtinuta si de locurile/posturile ramase de la cei care au medie mai mare si au ales inaintea ta. Acest examen se poate sustine numai dupa terminarea facultatii (nici nu mai stiu cum e acum, daca mai e sau nu an de stagiatura).