| HeLps a întrebat:

Salut, cand panoul pentru trecerea de pietoni functioneaza intermitent cu lumini galbene, pietonii au sau nu prioritate de trecere?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aia e lumina de atentionare pentru sofier ca acolo e o trecere de pietoni. Daca trecerea nu are semafor pentru pietoni care sa fie pe rosu, pietonii au mereu prioritate

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

1. indicatorul si marcajul se numesc: TRECERE PENTRU Pietoni!
2. oligofrenii considera ca ar fi Trecere DE si ignora prezenta pietonilor, daca Garcea nu este prin preajma.winking laughing laughing laughing

| GabyT10 a răspuns:

Panoul este de atentionare pentru soferi, dar si pietonul trebuie sa fie atent, sa se asigure inainte de a traversa.

| cealapamarin a răspuns:

Au prioritare, trebuie saopresti sisa lasi prostii sa treaca

| suntserios a răspuns (pentru cealapamarin):

Saracii aia de merg pe jos?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru cealapamarin):

Asa e. Mare pacat ca trebuie sa las un prost ca tine sa treaca cand as putea foarte bine sa te intind pe sosea.