| AnonimXnX a întrebat:

Salut cand se termina restrictiile si daca se mai impun iar dupa aceea?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai impresia ca stie cineva?
La ritmul la care se vaccineaza lumea cateva luni vor dura

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se termină când rata de infectare scade tare de tot. Se impun din nou când crește. Soluția e vaccinarea.

| Frank51 a răspuns (pentru sadrian46):

Sau saturația morților, aka selecția naturală. Inevitabil se ajunge la așa ceva, mai ales la noi.

| sadrian46 a răspuns (pentru Frank51):

Da,așa se făcea în Evul Mediu. Murea 2/3 din populație.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sadrian46):

Nu ar fi rau sa se intimple si acum asa. Prea multi degeabisti...

| sadrian46 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ce își face omul cu mâna lui, cu gândul lui, cu mintea lui e lucru manual. adică perfect și sigur. Este pe Internet acum povestea unui polițist din USA care nu a vrut să se vaccineze. A fost dat afară din serviciu. A mers acasă, s-a îmbolnăvit de covid și a murit.

| Dismally a răspuns:

Prin 2023 probabil, asta daca avem noroc.

| Lukasssz a răspuns:

Cred ca la anul

| Werrich a răspuns:

Nu stiu, ii scriu lui Vali Ghita si astept raspunsul lui.

| Crackman a răspuns:

De obicei vara dispar toamna revin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

­nu cred că au spus și care ar fi momentul in care cred ei că am putea reveni la normal, deși așa ar fi trebuit.
asteapta-te si la restricții fara legătură cu covidul acum că există precedentul asta

| TheStrategist a răspuns:

Nimeni nu știe sigur când se termină