| Nexon a întrebat:

Cand vreau sa vad un videoclip/film in format mare nu se coreleaza imaginea cu sunetul, sunetul este normal, iar imaginea se vede in secvente. Driverele le-am instalat corect, care e problema?

5 răspunsuri:
| Vio199 a răspuns:

Poate nu iti e compatibil programul tau de vazut filme cu windowsul sau cu ce aI.Descarca-ti Winamp sau B.S Player FREE sunt mai bune

| Nexon explică (pentru Vio199):

Intrebam cum sa fac sa le vad direct pe internet.

| 4ndr33y a răspuns:

In format mare, adica rezulutie HD? Inseamna ca nu-ti duce calculatorul. Daca ai avea placa video cu decodare HD, ti-ar merge fluent ( cu codecurile necesare ) iar daca n-ai, toata sarcina cade pe procesor, decodare software si iti omoara procesorul. Daca dai in task manager o sa vezi ca e la 100%. Nu poate sa proceseze atat de rapid si video si audio.

| Nexon explică (pentru 4ndr33y):

Nu Hd ma. in ''fullscreen''...

| marian97bogadan a răspuns:

Buna am avut si eu problema asta cel mai probabil este de la placa video dar de exemplu eu folosesc facebook si alte site-uri de pe fierfox si la clipuri video ma uit pe internet explorer incearca sa vezi daca iti merge succes.