| BuLaNNNeL a întrebat:

Salut, care-i treaba cu ăștia de se cred suverani? Si ce este "suveranismul" asta? Prima data am vazut o stire cu unul din Targu-jiu parca, acum am dat pe Youtube de altul' (de fapt sunt mai multi prin comentarii) laughing. Ce le lipsește ăstora? De ce umbla liberi pe străzi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O tâmpenie de atitudine nihilistă a unor persoane cu probleme psihice, altfel nu-i pot numi.

| BuLaNNNeL explică (pentru anonim_4396):

Doamne fereste, umbla liberi pe străzi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Păi n-au făcut nimic până acum ca să nu umble liberi, doar se cred un fel de Bakunin(i) al secolului 21. laughing

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa am crezut si eu, dar se pare ca au facut destule. Pretentia lor ca detin anumite documente si polite, care de fapt nu sunt valabile, le aduce foloase morale si materiale in dauna fraierilor care ii iau in serios.

11 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

La baza fenomenului au fost niste oameni plini de datorii, care au dezvoltat tehnici de amanare a proceselor. Nu au acte, nu isi recunosc numele, contesta competenta tribunalului, etc. Pana la urma au prins totul intr-o ideologie, potrivit careia poti iesi in afara statului prin anumite practici bizare. E si o inselatorie la mijloc, caci multi pretind ca in cazul lor practicile astea au functionat, desi nu este adevarat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru minrest):

Au început acum vreo 3-4 ani(la noi) cu vlogurile unui tip care-și prezenta 'certificatul de născut viu' primit de la primărie pe care, sunt convins, și-l făcuse chiar el. big grin

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Observ ca oamenii astia se mint foarte mult intre ei, pretind ca au folosit anumite tehnici care de fapt nu functioneaza. Ai dreptate, si-a bricolat singur certificatul, si acum ii minte pe altii.

| Sandor12921 a răspuns:

Cred ei ca umbla liberi pe strazi, pana ce ii prinde politia, pe bune acum, sunt doar niste oameni simpli, care cred ca nu apartin nimanui, ma refer la stat, exact cum erau Marii Suverani, pur si simpu apareau si acolo erau, in rest, nimic important, dar problema de azi e ca cei care se cred suverani, au vaga impresie ca nu pot pati nimic, ca sunt peste lege cumva.

| minrest a răspuns (pentru Sandor12921):

Pai de ce sa ii prinda politia, omule, ce fac ei asa de grav ca nu isi recunosc numele? Chiar si cand ar avea ce sa le reproseze, ii lasa in pace, ce rost ar avea sa ii tracaseze degeaba. PS. Intre timp, incitat de Doctorandus, m-am informat, si vad ca sunt la fel de periculosi ca nazistii si comunistii, doar ca sunt mai putini. Deocamdata.

| doctorandus a răspuns (pentru minrest):

Miscare cu potential terorist (mai multe asasinate la activ), vezi http://archives.fbi.gov/......n-movement

| BuLaNNNeL explică (pentru doctorandus):

WTF laughing, i-am dat la unu de dulce pana si-a dat 2 clipuri jos laughing. suveranmaximus, Doamne feri de asa retarzi.

| minrest a răspuns (pentru doctorandus):

Multumesc pentru link. Stiam eu ca orice ideologie fanatizanta e totalitara si agresiva, dar astia nu stiu de ce imi pareau nebuni inofensivi.