| aTkz0r a întrebat:

Salut, care vă pricepeți la dezinstalare/instalare internet explorer 9?
Poveste e următoarea cineva umblat prin setările la internet explorer era bara de sus altfel, când intram în el bara de start îmi dispărea. Așa că eu m-am apucat să îl reinstalez dar de unde ca-mi zice: Instalarea nu poate continua deoarece o versiune mai recenta a software-ului internet explorer este instalata pe computer, am șters fișierul Internet Explorer dar degeaba, am debifat și din control panel.
Care ați mai pățit așa ceva sa-mi spune-ți cum ați reușit să scăpați.

Răspuns Câştigător
| d3mian a răspuns:

Pentru a dezinstala Internet Explorer 8, urmeaza acești pași:

Închide toate programele.
Clic pe Start, apoi pe Panou de control.
Clic pe Adăugare sau eliminare programe.
În lista de programe instalate în mod curent, clic pe Windows Internet Explorer 8, apoi pe Eliminare.

Notă Dacă Windows Internet Explorer 8 nu apare în lista de actualizări instalate, încearca pașii alternativi pentru Windows XP sau pentru Windows Server 2003.
Urmați instrucțiunile pentru a dezinstala Internet Explorer 8.
Când programul de dezinstalare s-a terminat, reporniți computerul.

3 răspunsuri:
| destiny90 a răspuns:

De ce te chinui cu internet explorer, e un browser slab, incearca google crome este muult mai rapid!

| aTkz0r explică:

Am încercat și degeaba.

| aTkz0r explică:

Eu vreau să îl instalez din nou dar îmi spune :"Instalarea nu poate continua deoarece o versiune mai recenta a software-ului internet explorer este instalata pe computer"