| danielioan489 a întrebat:

Salut! Caut sa-mi inchiriez primul apartament. In afara de chirie mai trebuie sa platesc ceva in plus de aceasta, sau sunt deja incluse in chirie pe de-a-ntregul? Daca gasesc un apartament ieftin la 1000lei si sa zicem ca utilitatile se platesc separat (tv, apa... ), cu un consum redus, cat mar duce in total aproximativ?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In chiria apartmentului nu sunt incluse: intertinerea, apa si gunoiul, electricitatea, gazul, astea fiind alte facturi pe care tu trebuie sa le achiti, fiind responsabilitatea celui care locuieste in apartamnetul inchiriat.
Personal, nu am auzit de chirii de 1000 lei, cel mai ieftin fiind undeva la 100 euro (adica vreo 3000 lei) peste care tu platesti toate utilitatile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa platesti toate facturile aferente apartamentului
intretinere, curent, cablu, internet.

depinde de la oras la oras, cat de mare e apartamentul, daca blocul e izolat, de cum e sistemul de incalzire etc
iarna facturile poat ajunge si la 500 lei

| recenzorul a răspuns:

Daca iti pui problema asa mai bine iti iei ceva cu 700 lei cu utilitati incluse, conditii foarte bune