| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ce ați alege ca student între Timișoara și Cluj? Care sunt mai primitori, ce părere aveți despre cetățenii acestor orașe? Stau într-un oraș micuț plin de figuranți de care m-am saturat..tot din Ardeal sunt.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si in Timisoara sun foarte de treaba si primitori oamnii, mereu la inceput cand ma rataceam sau intrebam de vreo directie m-au ajutat si au fost foarte draguti si zambitori. O femeie chiar si-a luat din timpul ei si s-a dus si la altii sa intrebe de ceva pentru mine. laughing Si in Cluj am auzit ca sunt foarte de treaba. Sa zic ca ti-as recomanda Timisoara ca nu sunt preturile extrem de mari din Cluj.

| zăGhost a răspuns:

Am petrecut destui ani de facultate in Cluj si pot sa spun ca asteptam cu nerabdare zilele libere in care puteam sa plec din el. E un oras suprapopulat, spatiile verzi sunt putine, e un oras scump... Singurul motiv pentru care nu regret anii petrecuti acolo, il reprezinta invatamantul, care chiar e calitativ, in comparatie cu alte orase. In Timisoara am fost de cateva ori, doar vara, ce-i drept si mi s-a parut total diferit. Mi se pare mult mai aerisit, mai primitor si cu mai multe spatii verzi. Depinde foarte mult si de ce fel de persoana esti tu. Sunt unii care nu s-ar mai intoarce din Cluj. La fel si din Timisoara...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Despre Timisoara nu stiu, dar Clujul este foarte primitor.

| Dalmore a răspuns:

Timisoaraaaa. E un oras superb, oameni sunt misto, implicati, e un centru universitar bun, in Cluj se inghesuie toata prostimea si chiriile sunt cele mai scumpe din tara. Eu am prieteni multi in Cluj si urmeaza sa fac masterul tot acolo, dar toti sunt dezamagiti si spun ca numai numele e de orasul asta, ca nu e un centru atat de bun si ca multi merg acolo numai din moft.

| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Pe mine m-ai convins că se înghesuie prostimea deși prima oară am zis că bați câmpii, bine că am citit până la capăt.

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah, subtil

| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

De ce nu mergi in TM? sad

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Prea departe sad

| Yurisa a răspuns:

Am fost in Cluj, mi s-a parut un oras destul de plictisitor, nu s-a ridicat la ce asteptari aveam cand tot vedeam pe net cum era ridicat in slavi. E oras curatel, oameni draguti, mancare bunicica, dar nu m-a impresionat profund (Prefer Brasovul sau Iasiul). Si distractia clujenilor e foooaaaarte lenta, oamenii sunt foooaaaarte lenti laughing e ceva shady laughing
In Timisoara nu am fost happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Timisoara. Clujul e un fel de Bucuresti mai scump, eu m-am saturat de orasul ala si merg acolo doar in vizita de cateva ori pe an.