| ForeignO a întrebat:

Salut

Ce inseamna cand un numar de exemplu de orange are +4 la inceput? Inseamna ca nu este in tara? Am avut o cunostiinta din Germania ce ma suna cu un nr normal de orange dar in fata lui era +4, daca data viitoare cand ma va suna nu va mai avea +4 inseamna ca este in tara?

Dar un numar de Germania cu +3, poat fi in tara pers respectiva si sa sune dupa o cartela de germania?

4 răspunsuri:
| NarcyNarcisa a răspuns:

Cand trimiti sms persoanei respective ii apare nr cu +4.Probabil ca asa e salvat in agenda.E din romania.nu te panica

| PrecioussGirl a răspuns:

Si pe mine cand ma suna cineva iar numarul nu este in agenda telefonului are la inceput +4
persoanele sunt in Romania.
la toate retelele e asa, nu numai la Orange.

| yobeny a răspuns:

S-ar putea sa fie fix din alta tara ma rog Germania

| Loree_4861 a răspuns:

+4 este din Romania si apare atunci cand te suna cineva si nu ai salvat nr acelei persoane laughing.