| Alexandrupapadopol a întrebat:

Salut, ce pot sa fac dacă mi-am uitat cardul de la intrarea în camera de hotel?
Este ora 24.00 și nu mai este nimeni la recepție.
Țin sa precizez ca sunt în Franța.

3 răspunsuri:
| GabrielGL a răspuns:

Ar trebui sa aiba un nr de tel sau o sonerie pe timp de noapte un paznic de noape

Bula
| Bula a răspuns:

Personal de serviciu trebuie sa existe la orice unitate de functionare non-stop (inclusiv la hoteluri).
Vezi la receptie sau la intrarea hotelului unde este o sonerie sau un numar de telefon.

Daca nu gasesti nimic, atunci dormi in hol si astepti pana ce apare cineva, spre dimineata.

| Bizon95 a răspuns:

Cred ca acum s-a rezolvat, pentru ca e dimineata
insa ar trebui sa faci reclamatie, si personalului (deci depui reclamatia in hotel)
SI hotelului
de ce?
pentru ca au incuietori cu, cartela, care se incuie singure, asa ca problema ta e un lucru care e ABSOLUT CATEGORIC destinat sa se intample, si inca si in mod curent, nu doar odata, iar singura solutie e sa fie personal non-stop