| Pavell a întrebat:

Ce taxele si impozitele au intrat anul acesta in vigoare pentru masini si pentru ce fel de masini?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inca n-a intrat in vigoare nici un impozit si nici o taxa noua, sunt aceleasi de anul trecut.
Se discuta de o noua taxa pentru mediu, posibil sa fie introdusa in impozit, dar nu s-a adoptat inca nimic concret.

| Pavell explică (pentru Ioandelasal):

Dar sunt mai multe taxe... cele care sunt cu motor mic alta taxa se baga sau cele care sunt sub 2006 sa se faca itp in fiecare an.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Pavell):

Ai intrebat de NOI TAXE si IMPOZITE, asa ca ti-am raspuns la intrebare, nu am de unde sti la ce te gandesti.
Si pana acum impozitul pe autovehicule a fost pe tipuri si transe de capacitate cilindrica, mai mic pentru motociclete si autoturisme si mai mare pentru camioane.