| BezeaToxica a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa upgradez android la telefon(Gigabyte Gsmart Maya m1 v2).
Are 4.1 si vreau sa fac 4.2.
Inafara de :sa intru in Stari, Despre Telefon si Upgrade

1 răspuns:
| FemeiaPisică a răspuns:

In primul rand, ai nevoie de un telefon root-at. Apoi intri pe xda developers, si cauti un custom rom pentru modelul tau de telefon. Daca nu ai mai facut asta, nu iti recomand sa te apuci sa o faci, fiindca poti sa il brikuiesti, adica sa devina inutilizabil telefonul, si sa nu isi mai revina niciodata. Mai bine du-l la cineva autorizat care a mai facut asa ceva.