| Dobitoc a întrebat:

Cine stie vreo aplicatie android de mutat aplicatiile din telefon in card fara sa necesite root?

Răspuns Câştigător
| AAAdelin a răspuns:

Uite aici : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1659534
downloadezi arhiva.zip, o pui pe card, inchizi telu.
il pornesti tinand apasat tasta HOME+butonul on/off
o sa iti apara un meniu prin care navig cu butoanele de volum, selectezi : apply update from sd ( sau ceva de genul ) -> selectezi arhiva care se v-a instala imediat si ii dau un reboot(restart) si cam asta e!
Bafta!

8 răspunsuri:
| AAAdelin a răspuns:

Din pacate asa ceva nu exista, root este ca sa poti accesa "radacinile" android si fara el, aplicatiile care nu au fost facute su optiunea de a putea fi mutete din tel in SD card, nu pot fara root.
Sper ca te-am ajutat!winking

| Dobitoc explică (pentru AAAdelin):

Dar citisem pe un forum, ca cineva a gasit o aplcitie care nu necesita root, dar nu mai stiu forumul.Am incercat sa fac root si nu am reusit am urmat pasii si tot nu am reusit (pentru galaxy mini).

| Dobitoc explică (pentru AAAdelin):

Tu ce telefoni ai? Am o problema nu pot sa intru in recovery mod, tin apasat si pe home(tasta din mijloc) si pe on/off si el se deschide normal...

| AAAdelin a răspuns (pentru Dobitoc):

Eu am galaxy gio...
incearca sa tii apasat pe tasta de vol - +HOME+on/off

| Dobitoc explică (pentru AAAdelin):

Am reusit asta, dar aleg apply update form sd si dupa ma pune sa aleg un folder aici m-am incurcat...

| AAAdelin a răspuns (pentru Dobitoc):

Cauta prin toate alea,, si trebuie ca arhiva ta sa aiba extensia.zip, altfel nu ti-o recunoaste, trebuia sa fie prima, sau printre primele arhive, daca nu o sasesti akl caut0o prin card, pe unde ai pus-o, cauta la incepul, la sfarsit, si daca nu o gasesti, verifica daca ai copiat-o in card, sa nu te fi inselat privirea

| Dobitoc explică (pentru AAAdelin):

Am reusit, multumesc mult de ajutor!

| AAAdelin a răspuns (pentru Dobitoc):

Cu placere

| AAAdelin a răspuns (pentru Dobitoc):

Uite aici : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1659534
downloadezi arhiva.zip, o pui pe card, inchizi telu.
il pornesti tinand apasat tasta HOME+butonul on/off
o sa iti apara un meniu prin care navig cu butoanele de volum, selectezi : apply update from sd ( sau ceva de genul ) -> selectezi arhiva care se v-a instala imediat si ii dau un reboot(restart) si cam asta e!
Bafta!