| roby223 a întrebat:

Salut, cum as putea descarca pe un laptop cu windows 8 word pad ala vechi ( 2006 cred)?

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Fiecare versiune de Windows are inclusa propria aplicatie WordPad, si nu s-a schimbat nimic la ea de-a lungul timpului (doar designul icoanelor si ribbonul, insa asta nu a fost "vina" aplicatiei, a venit odata cu noile editii de Windows, incepand cu Windows 7 ).

Nu stiu daca mai functioneaza, dar poti incerca.
https://www.askvg.com/......windows-7/

Daca te referi cumva la Microsoft Word, ceea ce e cu totul altceva, pachetul Office 2003 (in care e inclus Word 2003) nu avea Ribbon.

Versiunea 2007 e urmatoarea, si avea noua interfata moderna (cu meniu de tip Ribbon)