| anonim_4396 a întrebat:

Cum caut pe Facebook, la prieteni dupa localitate?

De exemplu ma duc la o persoana, dau la prieteni si vreau sa caut Constanta si sa imi dea persoanele din orasul Constanta?

N-am stiut unde sa pun intrebarea.

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Trebuie să ai un nume, nu pot apărea toți oamenii din Constanța, într-o listă specială ( Facebook nu deține așa ceva).
- Trebuie să cauți după nume (obligatoriu).
- În spațiul liber, de căutare, completezi numele persoanei pe care o cauți. Vor apărea (dacă sunt!) mai multe nume identice.
- Imediat sub numele și pozele lor, apare scris: Găsește mai multe rezultate pentru X. Tot acolo, poți vedea localitatea/orașul unde locuiesc. Dacă persoana pe care o cauți, nu și-a afișat localitatea, nu o poți găsi decât după poze (eventual, dacă și le-a pus)...

http://playtech.ro/......oti-pasii/