| Ionică a întrebat:

Cum este corect? Iisus sau Isus? Hristos sau Christos? Multumesc!

13 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Iisus Hristos happy

| Vizitiul a răspuns:

Isus=magar-asta in ebraica!
Iisus Hristos este corect.

| waXonwaXoff a răspuns:

Dupa mine corect este Iisus si Hristos

| waXonwaXoff a răspuns:

Dupa mine corect este Iisus si Hristos

| Nita a răspuns:

Iisus si Hristos

| madalinutza a răspuns:

Iisus Hristoshappy

| Cory89 a răspuns:

Iisus... iar dintre Hristos si Christos, amandoua variante sunt acceptate... din cate stiu eu happy

| Punct a răspuns:

Iisus Hristos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iisus si Hristos dar se citeste Cristos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iisus Hristos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iisus Hristos

| bettasplendens a răspuns:

Gizaz Craist. Conteaza cum ii spui? Denumirile astea "corecte" tot oamenii le-au stabilit, nu cred ca precizat Isus la venirea sa pe lume cum sa scrie fiecare popor numele lui. Nu cred ca o sa intre la "judecata de apoi" in discutie cum i-ai scris tu numele pe net, sau oriunde. Si oricum am inteles ca sunt multe contradictii in leg. cu asta deci ce la tusha Veta i s-ar parea corect la vecina de la 4 s-ar putea sa nu i se para.

| ticandru a răspuns:

Denumirea corecta este Iisus (cu doi de i ) Hristos