| sNarkkk a întrebat:

Salut, cum pot ajunge la gradina zoologica din Bucuresti, avand in vedere ca circul cu metroul?
Am vazut ca, cea mai apropiata statie este "Pipera", dar cand ma uit pe distanta.ro, scrie ca sunt 8 km distanta.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Cu metrul PLUS un autobuz. De la Pipera până acolo îți piere cheful, dacă vrei să mergi pe jos.
Și cea mai potrivită stație pentru a lua un autobuz care merge într-acolo este la Televiziune! (Piața Charles de Gaule).