| Maree1 a întrebat:

Cum se face plata prin virament bancar? Trebuie neaparat sa ai card?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu inseamna plata cu cardul dar trebuie sa ai un cont bancar cu banii. Apoi mergi la banca cu ordin de plata sau prin Internet Banking faci transferul de bani.

| Violleta2022 a răspuns:

Viramentul bancar se poate opera in fata ghiseului, la banca ta, completand un ordin de plata.
Se mai poate realiza daca ai deja acces la contul tau online, facand operatiunea prin Internet banking.

| sweetys a răspuns:

Nu este nevoie de card, doar daca suma este foarte mare. Daca ai 200 de lei, poti sa te duci cu ei la banca si sa faci tranzactia.

| Maree1 explică (pentru sweetys):

Deci pot merge cu 200 lei la banca le spun ca vreau sa fac o tranzacție prin virament bancar și le cer un ordin de plata să-l completez, nu?

| Salontanul a răspuns (pentru Maree1):

Da doar ca mai nou ordinul de plata il completeaza ei. Depinde de banca.