| cosmyncosmynel a întrebat:

Cum se poate face diferenta dintre cablurile de incarcare originale si cele fake? Ma refer la Samsung.

Mersi!

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pretul si - poate - durabilitatea.
Dar nu e totdeauna sigur.
Am mai multe dispozitive fake, care sunt mai durabile ca "originalele", "de firma" (de exemplu baterii reincarcabile).

Răspuns utilizator avertizat
| bmerry a răspuns:

După felul in care sunt ambalate atunci când sunt cumparate. După seria unica de pe ambalaj.

| JUNNKiE47 a răspuns:

După preț, structură, probabil material durata în care este încărcat dispozitivul, un încărcător original are mai multe funcții ''smart'' decât poți să crezi.

| NuStiiCumMaCheama a răspuns:

Nu prea conteaza cablurile... Incarcatorul e baza. Ideea e ca acum au aparut cablurile cu micro usb de tip C. Acestea sunt foarte durabile, nu ai probleme cu ele. Daca iti iei un telefon mai nou cablul acesta te va tine foarte mult timp, au un sistem de prindere foarte bun.

| doctorandus a răspuns (pentru NuStiiCumMaCheama):

Da, intre cablurile USB C diferentele sunt mari. Daca e sistem mai vechi (Micro USB), cablurile de la Huawei se potrivesc la Samsung si invers. Intre cablurile Micro USB nu e mare diferenta.

| cosmyncosmynel explică:

Multumesc pentru raspunsuri!