| cacaoculapte a întrebat:

Cum setezi o camera de supraveghere sa filmeze pe un card sd?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Citind manualul camerei.
În principiu, camerele ethernet (sau wifi) care pot filma și înregistra și pe un card au o pagină de setări pe care o accesezi fie cu un program utilitar livrat odată cu camera, fie la o adresă de internet (de tipul 192.168.xyz.wqv) cu ajutorul unui browser de internet de pe PC-ul tău.

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai o camera care accepta filmarea pe card.
In al doilea rand trebuie sa introduci cardul in aparat ca sa il vada; si trebuie sa-l formatezi inainte.
In manual iti spune limita cardului.

| Updew a răspuns:

Cum adica cum setezi? Pai unde altfel dilmeaza? Toate camerele, sau ma rog, cele pentru uz personal, au sloturi pentru carduri SD, acolo stocheaza inregistrarile.