| Mark_Resteu_2000 a întrebat:

:D
Am o pereche de Vans negri din panza care din pacate victima unei intamplari nefericite.
A picat vopsea alba pe papuci si apicat destul de mult in fata.
Intrebarea mea este :Pot sa mai fac ceva sa scap de acea vopsea de pe papuci?
Papucii sunt din panza.
Sunt ca si acestia : https://www.vans.eu/......oes-EE3BKA
Astept raspuns serios. :D

4 răspunsuri:
| Ovi83 a răspuns:

Ce fel de vopsea ti-a ajuns pe ei? Lavabila, acrilica, etc?
Conteaza enorm in ecuatie, sa vedem daca exista vreun solvent pentru asa ceva.
Teoretic sunt compromisi...practic, keep the faith! happy Astept raspunsul, sa vedem ce putem face!

| Mark_Resteu_2000 explică (pentru Ovi83):

E vopsea lavabila

| Ovi83 a răspuns (pentru Mark_Resteu_2000):

Bun...sfatul meu: in prima faza, racaie cu un burete de vase cu partea dura vopseaua usvata de la suprafata, si dupa aceea incearca sa pui niste Vanish pe pete. Il lasi sa actioneze de seara pana dimineata, dupa care ii inmoi intr-un lighean cu apa calda si un detergent bun. Ii lasi tot asa sa se imbibe vreo jumatate de ora, dupa care ii limpezesti pana iese detergentul din ei. Daca nu cumva e vreo vopsea super- sau (Doamne fereste!) ultralavabila, ar trebui teoretic sa-ti iasa...

| Mark_Resteu_2000 explică (pentru Ovi83):

Se para ca nu iese insa totusi daca exista si alte solutii sunt bine venite fiind ca imi ar fi de mare ajutor