Întrebare recomandată | Daryusxz a întrebat:

Salut, daca am terminat profesionala acum 2 ani, ma pot inscrie la un liceu normal adica la zi, ci nu la FR sau seral, unde sa fac cls 11-12-bac?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti continua liceul, in cl. a XI-a, daca nu ai depasit cu mai mult de 3 ani varsta acestei clase. In cazul tau se poate sa fi depasit.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poți să te înscrii la un liceu (zi), clasa a XI-a,, cu condiția să existe locuri/ să te accepte direcțiunea, și să fi absolvit profesionala cu o medie bunicică (măcar 7).
Dar, dacă ai peste 18 ani, nu te mai înscrie nimeni la liceu/învățământ de zi. Doar la seral.