| catalin542000 a întrebat:

Salut. Daca as mina cu placi rx 580 de 8gb pe Ubuntu Linux, ETH cu programul PhoenixMiner, asi avea un mh/s putin mai crescut decat pe windows 10 sau pur si simplu o sa mi se miste rigul mai repede pe parte de software, instalari, dezinstalari, etc dar in rest la minat nu o sa fie nici o diferenta?

Facand abstract de vbios, oc si alte nebunii, astea sa presupunem ca le avem deja facute, setarile.

Dar pe windows 11? Ar fi altfel sau la fel?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ar fi bine daca ai învata sa scrii corect, aș nu ași

| catalin542000 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da ma da, uite asta îți stătea ție în gat, ca restul era în limba chineza și normal ca tu nu ai putut înțelege ceea ce am scris. Distrusule! Altceva nu mai știi.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Https://cryptocurrencyhub.io/......34242e5ae6
Nu are nici un sens sa te apuci sa minezi acasa pe hardware traditional, nici macar daca ai curentul gratis. Nu merita. Mai degraba cumperi hash power in cloud sau iti iei un ASIC.