| Faranume242424 a întrebat:

Daca cineva suna de pe o cartela prepay si dupa o arunca la gunoi? Se poate localiza? Poate localiza in continuare fara cartela telefonul?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu telefonul, adata pornit, se poate apela si numarul local de urgenta (112), chiar si daca n-are cartela sim introdusa. Localizarea si verificarea celui care apeleaza se poate face si in acel caz, dupa codul de fabricatie a telefonului.

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru Faranume242424):

Exact la fel, cum de pe calculator se poate afla unde se afla, ce sistem de operare, ce browser etc. se foloseste cand este conectat pe Internet.
Prin pachetele de coduri transmise spre- si dinspre aparat se pot interoga informatiile, inclusiv numerele de serie de fabricatie ale componentelor aparatului, care ramane neschimbat.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Da! poate localiza in continuare telefonul, chiar daca a aruncat cartele pre pay!

| Lobi240 a răspuns:

Cartela nu se mai poate localiza