| humannatur a întrebat:

Dacă fac abonament la RDS pot renunța la telefonul fix? Gen, să am numai internet și televiziune?

Răspuns Câştigător
| OmuletCornulet a răspuns:

Poti,eu chiar am numai internet RDS doar atat!
Eu am facut-o deja...

2 răspunsuri:
| Lucian2473 a răspuns:

Nu cred ca vor asa. Ei cauta, ca orice retea, cauta ca clientii sa plateasca cat mai mult. Poti incerca sa te duci la un magazin rds si sa le explici ca te muti cu abinamentul de fix la internet cu aceeasi valoare. Ca sa nu creada ca te pierd ca client. Si in plus vei face si abonament tv.
Deci prim masura este sa iei tu fraiele, sa pui tu conditii. Le explici clar ca vrei sa ramai in continuare clientul lor dar sa faca acea „mutatie" de la fix la tv sau internet cu aceeasi valoare, eventual un pic mai mare.

| humannatur explică (pentru Lucian2473):

Prietenul meu are numai net de la RDS și spune că poți renunța la telefonul fix și chiar și la tv happy am vrut să văd dacă este așa peste tot :=) Eu sunt la UPC și vreau să renunț.