| Doctorfishadi a întrebat:

Daca mi-a fost trimis un colet joi, iar azi este marti, cand ar trebui sa ajunga coletul?
Livrarea cu posta romana laughing.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce razi? E foarte bine cu posta Romana.Deci daca ai pus coletul joi, dupa amiaza sau dupa ora 11, nu a plecat joi.A plecat vineri de dimineata.
Normal in trei zile lucratoare soseste coletul.Vineri-luni-marti.Azi trebuia sa primesti coletul.Dar cum e posibil ca toata ziua sa fi fost pe drum, maine primesti instiintarea.

| Doctorfishadi explică (pentru anonim_4396):

Si mie mi se par seriosi.Dar uneori vin suspect de repede lucrurile prin posta (de obicei 2 zile face! ), iar uneori vin suspect de greu.
Azi nu a sosit, probabil ca vine maine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Vin si in 5 zile lucratoare daca acel colet vine din nu stiu ce catun uitat de lume.Asa am patit eu, de fapt nu au nicio vina ca coletul este pus din locuri mai greu accesibile sau nu sunt in drumul postei, si trebuie pus ao masina speciall pentru asta.In orice caz in maxim 4 zie de la trimitere,ai coletul. Colete ca si altele trec prin niste procedee, semnt, stampilat, impartit pe categorie, judet si ore de plecare una alta trece ziua. Curierii pot face curse de sute de km cu un singur colet dar...taxeaza.Sigur ca posta Romana e serioasa.

4 răspunsuri:
| Just4Joker75 a răspuns:

Verifica cutia postala, trebuie sa gasesti o hartie in legatura cu acest colet... cand primesti hartia inseamna ca ti-a ajuns coletul la posta

| StefaniaCo a răspuns:

Cam in 5 zile lucratoare. Weekend.ul nu se ia in calcul.