| TheDarkDragon a întrebat:

Salut, daca mi-am pierdut buletinul cam cat trebuie sa platesc ca sa imi fac altul? Sau pot cumva sa scap de acea plata?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca anunti pierderea la SPCLEP de care apartii, in termen de 24 de ore, nu cred ca o sa te amendeze, desi pentru pierdere este prevazuta o amenda de la 25 lei la 50 lei.
Cred ca va trebui sa platesti doar taxele normale pentru o carte de identitate noua.

| AdrianDanezu69 a răspuns:

Nu trebuie sa platesti nimic

| andra16m a răspuns:

Salut nu trebuie sa platesti nimic, trebuie doar sa anunti la postul de politie ca l-ai pierdut