| AndonAleksandru a întrebat:

Salut! Daca nu am voce de manelist, mai are rost sa exersez si sa depun foarte multă muncă pentru a imi crea o voce de manelist? Vreau să știu dacă e posibil.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cine spune ca manelistii au voce? Unii au ceva dar altii deloc.

| Wr3nch a răspuns:

Da nu trebuie sa ai voce de manelist ca sa canti manele. Tre sa ai versuri bune si priza la public.

| Catrice a răspuns:

Aia e vocea specifica lor. N-ai șanse s-o imiți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred. întreabă un profesor de canto.

| Iamlolanoah720 a răspuns:

Sigur ca este posibil
Nu trebuie neaparat sa ai voce ca sa canti manele trebuie sa stii cum sa canti uite mie mise pare ca tzanca uraganu nu are deloc voce si bdlp mise pare ca e ragusit si ca exemplu ca poti sa exersezi uite bdlp a fost footbalist si dintr-o data s-a lansat in muzica si nu a facut scoala

| Alyutu a răspuns:

Salut! Da, trebuie sa exersezi. Majoritatea manelistilor nu s-au nascutat cu voce de manelist. Stiu ca au baut ou crud dimineata si tot felul de chestii de genul. Gargara cu apa cu sare seara. Eu zic sa incerci!