| AlexTitan a întrebat:

Daca raman pe primul semstru la 3 materii corigent, raman repetent? in cazul in care pe semestrul 2 as putea sa remediez tot

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Un calvar școala, nu-i așa? : ))
Nu rămâi repetent, însă chiar crezi că vei avea suficientă ambiție, încât să înveți în al doilea, mai mult decât în primul semestru? Nu știu ce să zic, dar sper să te ții de cuvânt.
Dacă vrei să promovezi anul școlar, încearcă să studiezi mai mult, să reduci din orele lungi, petrecute în fața PC-ului și ocupă-te de priorități. Pentru ca în vacanța de vară să poți avea libertate totală la distracție. E neplăcut să fii constrâns de gândul că ai de dat corigențe.

| AlexTitan explică (pentru floresdemayo):

Cred ca o sa am destule ambitie. E prima data cand raman corigent la atatea materii. Deci, chiar daca sunt si la 6 materii corigent semestrul asta, daca smemestrul viitor remediez tot, e totul bine, nu? Multumesc!

| floresdemayo a răspuns (pentru AlexTitan):

Cum așa, ai rămas la șase materii corigent? surprise Tu ai promovat doar la ed.fizică, muzică și desen?
Dragul meu, tu ori ai un comportament extrem (adică, perturbi activitatea în timpul orelor, ești violent & bullying), ori absentezi foarte mult de la școală.
Apucă-te serios de învățat, schimbă-ți atitudinea, dacă știi că îți cauzează probleme majore și nu mai absenta. Doar așa ai șansa de a promova anul școlar. Succes și vorba aceea... cura, ut valeas!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Ramai repetent daca nu corectezi situatia in semestrul 2. Macar una si apoi sa dai corijentele in august si septembrie.

| lpavel a răspuns:

NU, nu ramai dar vei merge in vacanta sa-ti remediezi media. Bine asta depinde si ce profesori ai... happy

| fqwaf a răspuns:

Din cate stiu eu da

| Valentin_Matei_1998 a răspuns:

Nu patesti asolut nimic, dar daca nu remediezi in semestrul 2 ai cam dat de belea