| anonim_4396 a întrebat:

Daca sun la asistenta paypal, o sa imi ia ceva credit de pe telefon sau este gratuit? A mai sunat cineva pana acum?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa suni, ci sa le trimiti un email si sa le explici ce doresti, eventual cu linkuri sau imagini atasate, daca ai de facut o reclamatie sau cere un refund.
Paypalul este totusi o firma americana, deci telefonul este perceput ca o conversatie internationala, care este foarte scumpa, mai ales daca suni de la telefonul mobil.

| mirceatulbure a răspuns:

Salut,
Intra aici : https://www.paypal.com/ro/smarthelp/contact-us
Logheaza-te in paypal si vei avea optiunile de contact inclusiv cele mai frecvente probleme intalnite.
Odata ce ai dat pe call si esti logat vei primi un numar de telefon la care sa suni (de Romania) si un pin pe care v-a trebui sa il comunici celor de la paypal in momentul in care ei iti raspund la telefon si ti-l solicita
Daca nu ai la pagina pe care ti-am dat-o eu si optiunea de call iti las numarul lor de contact International +1 402-935-2050.
Niciunul dintre numere nu are taxa daca ai o optiune cu minute, pentru cel International va trebui sa ai minute internationale SUA.
Tot la pagina pe care ti-am dat-o ai si optiunea E-mai Us. Daca nu e o urgenta poti da e-mail, urmezi instructiunile lor.
Programul lor de lucru cu clientii este de la 8:00 la 16
Daca suni s-ar putea sa stai si o ora in telefon asa ca sugestia mea este sa folosesti optiunea email us
Asta e tot
Succes
Funda?

Răspuns utilizator avertizat