| Tzigaret a întrebat:

Salut,
Daca tatal, bunicul, unchiul, bunica sunt cheli, inseamna ca o sa chelesc si eu?
Adica...am 22 ani, si pana acum am parul foarte des, cum il are mama, bunica si bunicul din partea mamei au avut un par bogat, pana in prezent seman cu mama la par.
Mai am o sora de 32 de ani care cred ca are gena tatalui, pentru ca are parul mai saten deschis si foarte rar, eu saten inchis si des cum il are mama...
Acum mi-am lasat parul sa creasca si vreau sa il las lung, cam pana la umeri.
Deci daca tata si bunicii din partea lui sunt cheli, obligatoriu o sa chelesc si eu?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu se spune cheli, ca sună urît daca tata si unchiul sunt chei nu cheli, sau puteai sa spui daca ei au chelie.

| AnaBelaAnaBela a răspuns:

Nu e obligatoriu dar ai o predispozitie in zona asta. Fratele meu a avut parul frumos si bogat pana in jur de 25 de ani apoi a inceput sa-i cada si nu l-a mai putut opri. Ce e genetic se intampla. Dar sa stii ca arata bine si barbatii fara par pe cap. Se zica ca e un nivel ridicat de testosteron in sange, nivel pe care il au barbatii cu sange in "instalatie". happy