| TbW a întrebat:

Salut. Daca transport cu o camionetă (Ford Transit) cu greutatea de 2, 5 T, transport lemne (fag) și pun pe ea 3 metri cubi ar trebui sa-mi fac griji? Am cat. B.
Și cu categoria B poți merge cu mașini care nu depășesc 3, 5 T.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu depasesti greutatea de 3, 5 tone nu ai de ce sa-ti faci griji. Nu stiu ce greutatea pot avea cei 3 mc de fag, de altfel greutatea depinde daca lemnul este verde (proaspat taiat) sau uscat si cat de uscat este, In orice caz te poti interesa ce greutate are lemnul la persoana fizica sau juridica de la care il cumperi.