| ANONIM12737 a întrebat:

Salut, dacă vreau sa-mi retrag dosarul de la facultate, îl pot retrage în aceeași zi sau mai trebuie făcute nu știu ce chestii și sa vin în alta zi etc?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de facultate si de tine.
De regula, daca te duci dimineata, poti obtine retragerea in aceeasi zi, posibil dupa putin timp.

| RxTx a răspuns:

Sunt nenorociți ăștia pe la facultăți mai ales la politehnică din București
Chiar daca nu ai împrumutat bani de la contabilitate te trimite sa pierzi 1 ora pe la contabilitate sa iti dea o hârtie ca nu ai împrumutat bani

Te trimite la biblioteca in alta zi găsești deschis

Te trimite la cămin sa vii si de acolo cu hârtie ca nu ai distrus nimic

Te trimite la biblioteca

Te trimite la un profesor de specialitate gen diriginte
Sa iti dea si ala in scris ca nu ai împrumutat cărți
Pe ala il găsești la pastele cailor
Pana la urma dupa 3 zile alocate dai de el care de fapt e o ea
Iti da si ea o hârtie
Închide la secretariat
Gata e prea târziu
Vii in alta zi
Si iti dosarul dupa ce te torturează cu complectatul de formulare cereri

| SingleForOne a răspuns:

Depinde de facultate. Trebuie sa le trimiti un e-mail cu o zi sau doua inainte pentru a le aduce la cunostinta. Iti da o cerere de completat, iei o stampila de la secretariatul general al universitatii, si mai semnezi foaia de lichidare. Totul ar dura cam 5-10 minute, cel putin in cazul unui prieten de-al meu.