| gladiatoru5000 a întrebat:

Salut de anul trecut am suferit o entorsa la mana stanga ..am facut fizioterapie si mi-a disparut leziunile acum ma mai doare de la ridicat vreme ce sa fac...o sa mai treaca in timp? precizez ca acum port manseta la mana ...multumesc

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Entorsele sunt pacatoase, trec greu. Eu inca mai am probleme la un genunchi, de vreo trei ani, desi am facut si eu doua ture de tratament la fizio. Dar, daca problema era extrem de serioasa la mine, caci mi se bloca genunchiul intr-o anumita pozitie timp de cateva zeci de secunde, acum si-a recuperat cu totul mobilitatea.

| gladiatoru5000 explică (pentru cristi202):

Deci o sa imi treaca in timp nu?

| cristi202 a răspuns (pentru gladiatoru5000):

Da, va trece, dar trebuie ca sa ia grija de mina ta, sa nu o fortezi prea mult.

| gladiatoru5000 explică (pentru cristi202):

Multumesc

| JustMeDeea2019 a răspuns:

Din păcate o să te confrunți mereu cu dureri, m-am născut cu clavicula ruptă și deși am fost dusă la ședințe de fizioterapie mâna mea dreaptă nu e niciodată la "parametrii normali"......La schimbările de vreme și la ridicarea anumitor greutăți am dureri?

| gladiatoru5000 explică (pentru JustMeDeea2019):

Din pacate trebuie doar sa port manseta sau orteza nu >?