| Alynn98 a întrebat:

de ce nu am semnal deloc pe telefon? nu e de la cartela ca in alt telefon merge iar alta cartela nu merge in telefonul meu.

8 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Ar putea fi blocat telefoul pe alta cartela happy exemplu tu ai Orange iar telefonul e blocat pe cartela Vodafone atunci nu va merge Orange pana nu il decodezi la service, incearca alta cartela sa pui in el ex: daca cartela ta e de la Orange atunci pune Vodafone, daca nu rezolvi problema du-te la service happy si spui ca nu sti ce are telefonul ca nu are semnal si ca nu te pricepi si ai vrea sa stii ce are si cat costa reparatul

| Alynn98 explică (pentru DenisIonut01):

Nu e codat pe nicio retea. l-am luat la liber

| Zadkiel a răspuns:

Ai iphone? Daca da, poate te pot ajuta eu, astept un raspuns.
Daca nu, poate ai telefonul codat si nu-ti merge decat pe o anumita retea.

| StoicaBogdanDaniel a răspuns:

Exact acelasi lucru mi s-a intamplat mie am cartela de mult timp si acum si-a pierdut semnalul, a murit de tot. Am inteles ca e din cauza demagnetizarii cip-ului din sim. Cei de la magazinul respectiv la care am fost au spus ca mi-o inlocuiesc cu alta cu acelasi numar doar ca numerele de pe cartela nu mai pot fi recuperate.

| Alynn98 explică (pentru StoicaBogdanDaniel):

Da dar la mine nu e aceeasi problema. la mine nu merge nicio cartela in el

| StoicaBogdanDaniel a răspuns (pentru Alynn98):

Pai inseamna ca e demagnetizat cipul ala care citeste cartela... ca altceva nu stiu ce poate sa aiba happy

| Tanasa_Ionut_Bossu_1983 a răspuns:

Salut eu am un iphone 7 si nu am semnal la cartela ce poate sa aiba ma poti ajuta imi spune niciun sim