| adrianbestboy98 a întrebat:

Salut,de ce vanzatorii sunt asa? adica am cumparat ceva de la fungadgets.ro si s-a stricat(cred) si am dat pe forumlarul de contact problema si nu am primit raspuns, am dat aceeasi problema si pe mail si nimic, asa sunt toti dupa ce isi iau banii nu mai ajuta clientii?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai doua optiuni:
1. Daca defectiunea nu s-a produs din vina ta si nu ai depasit termenul de garantie poti duce obiectul la reparatie, la un atelier din cele prevazute in certificatul de garantie.
2. Daca nu au trecut mai mult de 10 zile lucratoare de la primirea obiectului il poti restitui la magazin si sa-ti restituie suma platita.
Daca nu poti rezolva in nici un fel ai dreptul sa reclami la Oficiul pentru protectia Consumatorilor.

| Lapusneanu a răspuns:

Daa,,,,asta e viitorul omenirii tinere. Omul va deveni animal asa ca fa bine si ascute-ti coltii...