| Tudor_Robert_1996 a întrebat:

De curand am achizitionat un HP la reducere de pe Emag. Costa cca 1100 lei. L-am primit FreeDos, am cumparat eu Windows 7 fara licenta si l-am pus.
In fine, folosesc un router TP-Link, cu net de la Digi. Imi completez eu userul si parola din contractul aferent, iar cand incerc sa conectez, imi apare eroarea 653 care imi spune ca routerul are o eroare si ca nu se poate conecta la net. Mentionez ca pe celalalt laptop, un Dell, nu intampin aceasta problema.
Rog putin ajutor!
Cu respect,
Robert

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai dat bani pe Windows fara licenta? Ce ti-a venit? Ala il puteai lua si de pe net gratuit. Cat despre router ai intrat in setari? Le-ai facut bine? Uite si aici: https://blogulunuiomlenes.blogspot.ro/......0n-pe.html Mai verifica o data!

| mihai69 a răspuns:

User și parolă ai nevoie să le configurezi pe router, nu pe laptop.
Pe laptop poți face setările unei lrgături PPoE doar dacă te legi direct la cablul RCS RDS. Altfel, pe laptop nu ai ce configura - e o simplă legătură pe LAN cu DHCP!

| peperonies a răspuns:

Cum ai cumparat windows 7 fara licenta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sunati cei de la RCS-RDS, pentru ca eroarea 651+653 este ori de la "ceva probleme pe cablu", ori fibra nu da semnale ok, pot fi mai multe probleme, suna si discuta cu ei!