| AlexIonita a întrebat:

Salut de curând mi s-a stricat windows-ul nu mai porneşte desktop-ul si am multe poze pe desktop cum pot sa le recuperez windowsul este instalate in C daca asi instala in alta partitie adica in D fara sa dau format mi se sterge si desktopul? Sau daca exista alta solutie

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

1. faci un disc (USB / CD / DVD) cu alt sistem de operare (LINUX) live și butezi de pe el. Vei putea accesa discul și salvezi ce vrei din el.
2. scoți discul și-l pui fie în alt PC, fie într-o carcasă de disc extern USB
3. poți încerca să REPARI instalarea existentă, dacă ai win 8 sau 10 (cred că merge și la 7, nu sunt sigur). Sau poți încerca să butezi în „Safe mode". Salvezi ce vrei și reinstalezi, dacă mai e cazul.