| jackie37 a întrebat:

Salut,de la 1 mai romanii pot merge fara vize in Canada (cei care au mai avut viza) si de la 1 decembrie 2017 toti romanii vor putea merge.

Asta ce inseamna? Ca poti sa mergi in Canada fara pasaport? gen ca si cum ai merge in Germania? Este conditionata perioada de sedere? gen stai doar 3 luni sau stai cat vrei, vor avea romanii drept de munca acolo?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna exact ce se spune, respectiv ca nu o sa mai fie nevoie de viza pe pasaport, cum era pana acum. De pasaport vei avea nevoie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca nu fara pasaport. Nici in Europa nu poti calatori peste tot fara pasaport.

Dar sunt conditii de sedere si nu, nu vei avea drept de sedere si munca fara viza