| Daniel_Dan_1997 a întrebat:

Salut, de unde iau card paysafe?

Răspuns Câştigător
| ălkjmhgf a răspuns:

Poți cumpăra din toate magazinele care au semnul galben PayPoint, dacă vrei să-l găsești pe cel mai apropiat de tine, intră aici și caută-l: http://www.paysafecard.com/ro/ro-paysafecard/.
E la fel ca încărcarea cu credit la telefoane. Cauți un centru unde vinde paysafecard și îi zici vânzătoarei de câți euro vrei (vezi că-s niște praguri fixe, ai acolo un tabel și scrie). Îi dai bani și ea îți scoate un bon de la aparat. Pe bonul acela apare un cod numit PIN, pe care să-l folosești pentru plățile online.

4 răspunsuri:
| AlexandruInu a răspuns:

Poti sa il iei de la magazine sau de la librarie, standuri de ziare atc. Acolo femeia de la casa o sa te intrebe de cat vrei, sa zicem ca tu vrei de 5E, ii dai 25 ron si i-a o sa iti dea un cod/pin de 16 caractere.Verifica bonul. De fiecare data o sa fie fix adica 5E-25 ron 10E-50ron este fix fara balant, nu este sa zicem un euro de 4.50. O sa iti ceara fix

| Username55 a răspuns:

De la centrele Paypoint ( poti intra pe net sa vezi cum sunt inscriptionate ) sau chiar de la posta. Poti cumpara un paysafe de 25/50/100/300 lei care va avea un de 16 cifre.

| horia1999 a răspuns:

Din Europa.

| SenpaiKiro a răspuns:

Te duci la Cristi, te rezolva el.