| Liviu321 a întrebat:

Salut! Din păcate am lovit bordura cu mașina și mi s-a spart scutul. As dori sa îl schimb prin casco însă am poliță la City și nu știu cum pot proceda. A mai fost cineva nevoit de aici sa apeleze la casco de la City după falimentul lor? Ce ar trebui sa fac in această situație?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

City insurance a fost preluat de FGA (Fondul de Garantare al Asiguratilor), trebuie sa iei legatura cu cei de la FGA si iti vor explica cei de acolo ce formulare ai de completat pentru a beneficia de inlocuirea scutului prin Casco
contact FGA https://www.fgaromania.ro/contact/ ai numerele de telefon in josul paginii

2 răspunsuri:
| 19flo79 a răspuns:

Nu merita sa folosesti casco pentru atat pentru ca ei o sa iti dea banii dar de la anul o sa ai asigurarea mai mare si... nu merita!

| IamJoKeR a răspuns:

Sa-ti i-ei scutul din dezmembrari