| politiaromana7544 a întrebat:

Salut, dupa ce intru pe post in Politie pot sa-mi fac tatuaje de exemplu pe toata mana? Voi pati ceva? Am vazut multi politisti cu tatuaje

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti sa ai tatuaje pe corp dar nu pe: mana, fata sau gat, acolo unde sunt vizibile.

| ReddY25 a răspuns:

Da,dar sa nu fie în locuri vizibile

Răspuns utilizator avertizat
| helpforyou a răspuns:

"Da, sunt acceptate persoanele cu tatuaje în Poliţie.

Atât timp cât tatuajele nu se află într-o zonă a corpului neacoperită de uniformă (să nu fie pe faţă, pe gât şi aşa mai departe) eşti acceptat/ă la concursul de admitere în instituţiile de învăţământ pentru formarea poliţiştilor (Academie ori scolile de poliţie)."

https://www.politisti.ro/......ia-romana/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai sa intri, dupa mai vedem.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Daca ceea ce a spus Violeta e corect si chiar vrei, poti adapta stilul asta in post pe viata si pui si pe mana

https://www.google.com/......ps?/search