| Just4Joker a întrebat:

e bun IQ-ul de 131 la 12 ani? Multumesc anticipat pentru. viitorul raspuns. Ah, da... Ofer funda!

3 răspunsuri:
| wintage a răspuns:

Ai facut vreun test in privinta asta? Test avansat bineinteles. Teste de logica. Unde de obicei trebuie sa platesti. Sau sa le faci la scoala cu psihologul scolii...
Sunt multi copii care la 11, 12 ani au IQ-ul mai mare ca a lui Einstein dar asta nu inseamna ca se pot compara cu el.
Treaba e ca IQ-ul lui Einstein nu e prea cunoscut deoarece el niciodata nu a facut un test de IQ.
De la 130+ se considera geniu. (2.2% din populatie au atat).
Oricum...nu stiu pe unde ai facut tu testul ala...

| Just4Joker explică:

Elivs Presley l-a avut de cca 140 si totusi...
Am facut un test avansat pe net si probleme de logica. Am zis eu ca ma compar cu Einstein? Da, am platit 2 euro dupa telefon.

| Outspoken2 a răspuns:

Nu cred ca il ai atatsmug desigur poate ma insel... oricum nu e recomandat sa faci asta pe telefon deoarece nu ti-l da corect cel mai bine sa te duci in centre speciale pentru asta!