| George5663U a întrebat:

Salut! E normal sa îți cada parul destul de rau la 14 ani ca baiat?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este normal, dar iata ca sunt cauze organice sau chimice care pot duce la caderea parului.
Daca nu te hranesti sanatos, atunci se produce o lipsa mare de vitamine, minerale si amino acizi in corp, care produce caderea parului.

Un alt motiv serios care duce la caderea parului: poate fii:
- folosirea intensa a: cremelor, gelurilor, fixativului de par
- sau a chimicalelor de: la vopsire, decolorarea sau facut permanent, care ti-au afectat foarte tare radacina firului de par si au produs caderea masiva a parului.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu prea e normal. Depinde si cum l-ai intretinut.

| sierra1 a răspuns:

Cam câte fire pe zi? (normal e intre 0, 5 -1 sută)

| ReddY25 a răspuns:

Nu,mergi direct la un dermatolog