| Gyo_Gyo_1991 a întrebat:

E posibil ca apostilarea si legalizarea actelor sa coste 7milioane? 700RON doar doua documente

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu,nu este posibil! Din doua motive:
* Incepand cu data de 1 februarie 2017, prin Legea nr. 1/2017, taxa de aplicare a apostilei la cererea persoanelor fizice(22 lei/document) a fost eliminata.
* Tariful pentru legalizarea notariala a doua documente nu poate fi mai mare de 20-30 lei--- vezi pret in link :http://notariat-tineretului.net/legalizare-acte-legalizari-pret

| Gyo_Gyo_1991 explică (pentru alessia5158):

Ok mersi mult mi-am dat seama k nu poate fi atat de mult.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde: http://apostile-supralegalizari.ro/tarife.html
Daca ai si traducere...

| Gyo_Gyo_1991 explică (pentru Salontanul):

Traducerea nu e mai mult de 50 ron pe foaie am doua documente unu de stare civila si certificat de nastere eu cred ca 700 Ron e mult

| Salontanul a răspuns (pentru Gyo_Gyo_1991):

Atunci mergi la alt notar. Aia-i bataie de joc. Poate o fi gresit si a spus 70 Lei!