| TheSoldier a întrebat:

Este in regula ca temperatura procesorului de la nootebook e de 76 de grade fara nici o activitate? Daca nu ce sa fac?big grin

Răspuns Câştigător
| ゼロの a răspuns:

Nu e in regula, de ce nu il deschizi ca sa cureti ventilatorul?
Nu e chiar atat de greu, il inchizi, scoti bateria, desfaci suruburile din locul unde se afla ventilatorul si cu un betisor de urechi cureti. Fara apa, iar betisorul sa fie uscat.
Sau aspiral putin, daca nu vrei sa il deschizi. Bafta.

| TheSoldier explică (pentru ゼロの):

Am facut asta si acum am 56 grade fara activitate. E ok?

| ゼロの a răspuns (pentru TheSoldier):

Merge. Acum depinde si de ce procesor ai.
Nu uita sa il cureti macar o data pe an, sau daca stai intr-o zona cu mai mult praf(cum ar fi centrul orasului) curata-l de 2 ori pe an sau de mai multe ori. Mersi de funda big grin

| TheSoldier explică (pentru ゼロの):

Ma jucam prince of persia si iar a inceput sa se incalzeasca rau. am iesit din joc am intrat repede in core temp si temperatura era de 88 grade. WTF? imi iau cooler.

7 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Schimba pasta termoconductoare.Este 10 lei o seringa de aia mica.
http://www.youtube.com/watch?v=LqVbxttFBmY

| DiamantulAuriu a răspuns:

Nu e chiar bine la temperatura asta cand nu faci nimic cu el, ai putea sa iti cumperi o masuta dintr-aia cu culere sa-l raceasca

| ily10 a răspuns:

Nu e bine sa fie asa temperatura.Ia-ti un cooler

| cosminboy12 a răspuns:

Nu e grav poti sa iti cumperi un cooler sa daca nu il cureti multa bafta!