| helpme1 a întrebat:

Salut, eu iau pensie de urmas si as vrea sa ma las de scoala. stiti daca mai primesc pensia dupa ce ma las de scoala?

Răspuns Câştigător
| RoyDupuis a răspuns:

Nu. ai toate detaliile aici:
https://www.cnpp.ro/pensia-de-urmas

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Copii pot beneficia de pensie de urmas daca isi continua studiile intr-o forma de invatamant organizata potrivit legii, pana la terminarea acestora, fara a depasi varsta de 26 de ani

| whatevernvm a răspuns:

Nu mai primesti. Se speficica clar faptul ca beneficiezi de ea in timpul si pana la terminarea studiilor

| minrest a răspuns:

Nu mai primesti.

| helpme1 explică:

Eu m-am referit daca ma las in timpul anului scolar daca mai primesc