| Elenoh a întrebat:

Salut!
Eu sunt in clasa a VIII-a. Pentru vacanta, profesoara de matematica ne-a dat sa lucram primele 5 teste din culegerea de matematica "Teste de parcurs pentru Evaluarea NAtionala 2021" de la ArtKlett. Totusi eu am cumparat-o la inceputul anului scolar, iar aceasta varianta este cu programa aprobata de minister in 10 martie 2020.
AM cautat pe internet si am gasit aceeasi varianta de culegere, dar aprobata de minister in februarie, 2021, acest an.
Nu pot s-o cumpar inca o data caci n-am timp sa astept cu tema pana imi vine comanda.
Prin urmare, este cineva din clasa a 8-a care are aceasta culegere, varianta aprobata ultima data? Cu ultimele modificari ale programei? Daca da, s-ar putea oferi sa ma ajute cu cateva poze (pe Instagram, de exemplu, sau pe alta retea sociala) sa vad daca testele sunt aceleasi sau sunt schimbate?
Va rog sa ma ajutati cat mai curand posibil!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreaba o tu pe doamna profesoara daca ceea ce ai tu este bun, si pune te pe treaba, pe TPU nu face m teme.

| Elenoh explică (pentru CristiDinBucuresti):

Bro, asta am si facut inainte sa postez si ea mi-a zis ca-mi recomanda varianta noua, dar nu ma apucam eu sa cumpar inca o culegere acum ca m-am saturat la cate am luat degeaba si n-am cerut sa-mi faca nimeni tema pe TPU si oricum subiectele de EN is niste exercitii usoare rau de baza pe care oricine ar trebui sa stie sa le faca. Nu-s grele de concurs ori de olimpiada.